Telematyka – wsparcie dla Twojego biznesu

Poznaj nasz produkt

Właściciel firmy transportowej, korzystając z rozwiązań analitycznych, ma pełną kontrolę nad stanem technicznym narzędzi niezbędnych w jego pracy bądź jego zespołu. Zmniejsza dzięki temu ryzyko awarii i nieplanowanych przestojów. W pracy przedsiębiorcy z branży transportowej najważniejszym narzędziem staje się… wiedza. Wiedza, na temat tego, co się dzieje z pojazdem oraz potencjalnych problemów – i to jeszcze zanim one nastąpią.

Z myślą o nowoczesnych przedsiębiorcach, którzy wiedzą, że wiedza to korzyści, Grupa DBK wprowadziła autorską usługę telematyczną DBK Fleet Management.

Sprawne zarządzanie flotą

Z pomocą DBK Fleet Management właściciel firmy może w szybki sposób sprawdzić lokalizacje swojej floty oraz nadzorować pracę kierowców. Istotną zaletą jest stały monitoring stanu technicznego pojazdu – planowanie przeglądów okresowych, obserwacja parametrów eksploatacyjnych oraz wskaźniki ekonomicznej jazdy kierowców. Pojazd z telematyką jest również pod stałym nadzorem autoryzowanego serwisu Grupy DBK, który zdalnie monitoruje pracę wszystkich modułów, wykrywając wcześniej ewentualne usterki i awarie.

Ponadto system automatycznie powiadamia właściciela firmy o potencjalnych zagrożeniach. Lokalizacja pojazdów jest dostępna na mapach Here oraz OpenStreet. Na platformie istnieje możliwość rozbudowanego raportowania oraz uzyskania szybkich historii trasy pojazdów. Dużą funkcjonalnością jest zdalne pobieranie danych z kart kierowcy i tachografu.

Efektywna praca kierowcy

Sprawna jazda kierowcy to klucz do sukcesu w firmie transportowej – mniejsze spalanie oraz eksploatacja pojazdu, a także efektywniejsze wykonywanie zleceń. Możliwość zdalnego monitoringu pracy kierowców pozwala działać zgodnie z prawem pracy oraz zasadami panującymi w danymi państwie. Ponadto poprzez platformę właściciel firmy może analizować styl jazdy swoich kierowców, a na podstawie udostępnionych ocen podjąć decyzję o ewentualnych szkoleniach ecodrive. Dodatkowo pracę ułatwia system raportowania i automatycznej wysyłki drogą mailową.

Narzędzia systemu telematyki

Do obsługi systemu DBK Fleet Management stworzono wygodną platformę o przyjaznym interfejsie – gsp.grupadbk.com. Na stronie, po zalogowaniu, są dostępne wszystkie funkcjonalności niezbędne do obsługi programu, a ostatecznie – do zarządzania flotą pojazdów. Mając na względzie tryb pracy właścicieli firm transportowych i potrzebę trzymania ręki na pulsie o każdej porze, przygotowano również aplikację mobilną do obsługi platformy, która jest dostępna na systemy iOS oraz Android.

DBK Fleet Management to nowoczesny system telematyczny, dostępny w kilku wersjach – do pojazdów ciężarowych i dostawczych, naczep i cystern oraz autobusów.

Rekomendowane urządzenia nawigujące GARMIN współpracujące z Telematyką DBK jedne z najlepszych na rynku – seria LGV to najnowszy model nawigacji dedykowany dla pojazdów ciężarowych wyposażony w szereg najnowocześniejszych funkcji, niezbędny każdemu kierowcy, dostępne w trzech wielkościach ekranu: 7-mio,8-mio lub aż 10-cio calowe, każdy w niezwykle wyraźniej rozdzielczości HD z dożywotnią aktualizacja map i oprogramowania. W połączeniu z Telematyką DBK, daje możliwość dwustronnej komunikacji tekstowej z kierowcą oraz funkcji wyznaczania punktu docelowego dla pojazdu.

DBK Fleet Management Safe – ochrona Twoich pojazdów

Opcja Safe to radiowe urządzenie, które wybudza się ze stanu uśpienia według ściśle określonego scenariusza – realizuje zaprogramowane zadanie i ponownie przechodzi w stan uśpienia. Głównym celem skonstruowania urządzenia było dostarczenie autonomicznego, długowiecznego urządzenia do ochrony pojazdu, które będzie uruchamiane wyłącznie z chwilą, gdy dojdzie do jego przetrzymania lub kradzież. Safe pozwala na jego zlokalizowanie i monitoring czasu pracy.

  • Radiowe, niewykrywalne konwencjonalnymi urządzeniami,
  • wodoszczelne,
  • zawiera wbudowany akcelerometr do detekcji ruchu,
  • energooszczędne, mogące pracować przy optymalnej konfiguracji do 1600 dni na jednej baterii,
  • nie zawiera zewnętrznych anten i przewodów,
  • całkowicie autonomiczne, działa bez podłączania do instalacji pojazdu, zasilane baterią litową,
  • umożliwia zdalną zmianę sposobu nadawania danych (można włączyć stałe przekazywanie pozycji).
systems

Aplikacja mobilna
dostępna dla telefonów z systemami iOS i Android